» 09:45 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 12:00 | SK Jihlava-Autosklo PCE "bílí"
» 12:45 | Autosklo PCE "modří"-Ježci HM
ilustrační foto (foto: redakce)

Tým Bugs Bunny ovládl 8. ročník turnaje „O pohár letní pohody“

Jana Nekolová | 12.07.2017 07:53:28 | 946x

Léto bývá pro hokejalisty časem odpočinku, nabírání sil na novou sezonu, ale i časem všelijakých klubových soustředění a tradičních turnajů. Jedním z nich je turnaj "O pohár letní pohody" v Přelouči. Ten se odehrál první červencovou sobotu a samozřejmě neunikl ani naší redakci.

V sobotu 1.7.2017 se na hokejbalovém hřišti v Přelouči uskutečnil 8. ročník turnaje „O POHÁR LETNÍ POHODY“, kterému od prvního zápasu dominoval kolínský celek Bugs Bunny, jenž vyhrál i v nájezdové bitvě nad hradeckým týmem HBC Kopeček zmrzliny 2013, jenž tak neohájil svůj loňský titul. Dle slov organizátora Martina Šmída z HC Jestřábi Přelouč byly během celého dne vidět zajímavé zápasy, situace a vše co k pohodovému hokejbalu patří a všem účastníkům tak patří díky za předvedené bitvy a za výdrž. Další turnaj „Prázdninová show“ bude v Přelouči v sobotu 29.7.2017 a všichni jste zde vítání!

8.POLABINSKÉ STÍHAČKY

Nejlepší brankář: Veronika Zapadlová (HBC Lapidoušci)

Nejlepší střelec: Josef Krejčík (HBC Kopeček zmrzliny) 9 gólů

Nejužitečnější hráč (kan. bodování): Josef Krejčík (HBC Kopeček zmrzliny) 11 bodů (9+2)

Cena Fair-play: Luboš Moravec (Kenya)

Nejrychlejší gól turnaje: David Kazimír (Kenya) 0:08 min

Martin Šmíd (pořadatel z HC Jestřábi Přelouč): „Letošní turnaj Letní Pohody měl opět svou kvalitu. Nové týmy ho nejen doplnili, ale hlavně zkvalitnili. Nakonec se z titulu radoval tým Bugs Bunny, který dominoval již od prvního zápasu a zvládnul i finálové drama. Základ týmu kolem "Karla" Teplého byli hráči Kolína, kteří na našem turnaji již v minulosti jednou startovali. Druhý HBC Kopeček zmrzliny 2013, hráči z Hradce Králové si brousili zuby na další triumf v našich letních turnajích. Tentokrát nestačilo ani vyrovnání ve finálové power-play a nájezdy vystavili "stříbrnou" stopku. V týmu byl NEJ střelec a bodováč Krejčík Josef. Pomyslný bronz si odvezl výběr MHbL, který si dal název MHBL Myš Maš Tým - MMMT. Tento tým byl tvořen hráči z Brna, Jihlavy, Třebíče a předváděl sympatické výkony. Mladíci nakonec udolali domácího favorita v nájezdech. Bramborová Kenya! Tým byl letos namíchaný z hráčů zimní ligy Kenya + Břehy. A měl svou sílu a chuť vyhrávat. Nakonec to ale v play-off nevyšlo. V týmu byl nejrychlejší střelec Kazimír David a držitel ceny fair-play Moravec Luboš. Na pátém místě byli Hudyho HBC Lapidoušci. Tým mlaďáků a děvčat. NEJ brankářka Veronika Zapadlová. Sestavu ozdobila i Mistr světa Lucka Rejlová, která dala gól i celkovému vítězi turnaje. Na favority a play-off to však nestačilo. Šestý skončil tradiční účastník našich turnajů, tým Jana Novotného a Verči Laciokové LaNo. Letos poskládaný z hráčů z Pce, ale i Opočna apod. Trochu nám zdivočeli, ale nakonec se vše v poklidu dořešilo. Stálice FanClub Jestřábi opět trápil favority, ale musel do bojů o "záchranu". Kde nakonec uválčil sedmé místo. Na osmém místě skončil tým Křémy pod názvem Polabinské stíhačky. Křéma složil tým pro budoucnost děvčat z Alfy, který doplnil hráči Autoskla "B" a i přes umístění, nebyl to pouze tým do počtu. Během celého dne jsme viděli zajímavé zápasy, situace a vše co k pohodovému hokejbalu patří. Všem účastníkům patří díky za předvedené bitvy a za výdrž. Na shledanou na dalších turnajích u nás v Přelouči.“

Výsledky skupiny A:

Kenya - HBC Lapidoušci 3:1 (1:1) Paukrt, Kalousek, Mucha - Čermák

Bugs bunny - Polabinské Stíhačky 11:1 (5:0) P.Pospíšil 4x, Král 3x, M.Pospíšil 2x, Zachar, R.Šír - Dušková

Polabinské Stíhačky – Kenya 2:6 (0:3) Korelová, Korel - Paukrt, Hutla, Moravec, Drbohlav, Kubát, Horák

HBC Lapidoušci - Bugs bunny 1:6 (0:3) Rejlová - R.Šír, P.Pospíšil, Král, M.Pospíšil, Ježek, Teplý

Výsledky skupiny B:

HBC Kopeček zmrzliny 2013 – LaNo 6:1 (2:0) Krejčík 3x, Jandát, Šimek, Bílek - Dostál

Fan Club Jestřábi - MHbL Myš Maš Team 1:5 (0:1) Kade - Bohatý 2x, Šír, Svoboda, Dmytryszyn

4.Fan Club Jestřábi 0 bodů

O 7M: Polabinské Stíhačky - Fan Club Jestřábi 1:3 (1:2) Veselik - Šurkala, Příhoda, Kade

O 5M: HBC Lapidoušci – LaNo 2:1 (0:1) Hübl, Hudec - Bureš

SE: Bugs bunny - MHbL Myš Maš Team 3:0 (0:0) P.Pospíšil 2x, J.Šír

SE: HBC Kopeček zmrzliny 2013 -  Kenya 3:1 (1:0) Krejčík 2x, Jandát - Čížek

O 3M: MHbL Myš Maš Team – Kenya 2:1 s.n. (1:1) Smutný, Mejzlík - Kazimír

FI: Bugs bunny - HBC Kopeček zmrzliny 2013 2:1 s.n. (0:0) J.Šír, Král - Krejčík