mail: rozhodci@hokejbal-vc.cz

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

Od 31. 5. 2018 budou matriční úkony prováděny jen po telefonické domluvě s Janou Nekolovou - 725 648 939 a Evou Královou - 773 781 140.

TITULNÍ STRANA » Mistrem KHbL se stala Chrudim, která tak zkompletovala svůj zlatý hattrick!
1 : 1 (0:0,0:0,0:0)
HBC Jokerit Chrudim (foto: zdroj FB Chrudimi)

Mistrem KHbL se stala Chrudim, která tak zkompletovala svůj zlatý hattrick!

Jana Nekolová | 04.06.2018 20:03:34 | 389x

KHbL – O víkendu pokračovalo playoff  třetím a čtvrtým finálovým zápasem krajské hokejbalové ligy, kde chrudimští Žolíci vyhráli ve Svítkově oba dva zápasy nad Deltou a zkompletovali tak svůj zlatý hattrick. Nejlepším brankářem základní části soutěže se stal chrudimský Petr Novelinka a nejlepším střelcem chrudimský Roman Seidler.

Stav série 1:3

Delta Pardubice vs. HBC Jokerit Chrudim 2:5 (0:1,2:0,0:4)

Delta Pardubice vs HBC Jokerit Chrudim 4:5 (0:4,3:1,1:0)

Ve čtvrtém kole play-off KHbL ukončil Jokerit Chrudim letošní sezónu soutěže výhrou nad Deltou Pardubice. Přes slibně rozehraný zápas, kdy na tabuli svítilo skóre 0:4, se nakonec v obavách očekával poslední hvizd rozhodčích, který stanovil výsledek 4:5 a hokejbalisté z Chrudimi mohli slavit svůj již “zlatý hattrick” v KHbL. Nutno podotknout, že se jednalo o velice pěkné utkání, kterému přihlížela obrovská spousta fanoušků, fanynek včetně dětí z obou mužstev. Diváckou kulisu podpořila hudební projekce a hnací bubny Delty. Stínem bylo nechtěné zranění Jiřího Švihlíka, kterému přejeme brzké uzdravení.

„Titul z krajské hokejbalové ligy je ve správných rukách. Žolíci z Chrudimi byli ve finálových zápasech střelecky aktivnější, vypracovali si více šancí, v závěru sezony našli i v horkém počasí více fyzických sil. Rozhodujícím faktorem finále byly chyby v naší obranné součinnosti a především naše herní výpadky, které jsme předvedli v každém zápase a soupeř je hlavně ve třetím a čtvrtém zápase dokázal gólově využít. Rád bych vysekl poklonu celému týmu za heroický výkon v posledním zápase, kde jsme po první třetině byli zralí na ručník a nedlouho před koncem zápasu jsme sahali po vyrovnání, dále bych chtěl poděkovat řadě fanoušků obou táborů, kteří si našli cestu na všechny zápasy a vytvořili atmosféru hodnou vyšších soutěží, a zároveň bych rád pogratuloval hráčům Jokeritu k zisku titulu,“ zhodnotil finálovou sérii Jaroslav Nečas.

„Ve třetím finálovém duelu se oba týmy snažily dostat do vedení, odpovídalo tomu i množství střel, které ale všechny končily na skvěle chytajících gólmanech. Před koncem úvodní třetiny nás do vedení dostal střelec Seidler a první pauzu jsme mysleli hlavně na bránění, ale zároveň hrát stále aktivně. Jenže druhá třetina patřila hostům, alespoň co se branek týče a skóre otočili ve svůj prospěch na 2:1. Zbraně jsme ale nesložili, jelikož jsme po celý zápas byli o kousek lepší a nakonec se to začalo projevovat i na stavu. Ve 34. minutě nejdříve srovnal Filip, v 37. skóre otočil Trojek, který pak přesně minutu nato navýšil už na 4:2. Domácí se ještě snažili při power play snížit, ale svým druhým gólem rozhodl o naší výhře Filip a vedení v sérii bylo naše,“ hodnotil třetí finálový zápas Ladislav Solnický, který ke čtvrtému zápasu ještě dodal: „V nedělním a všichni jsme věřili, že v posledním utkání sezony, jsme byli ve větší pohodě než soupeř. To se také začalo hned projevovat na skóre, když se v první třetině postupně trefili Seidler, Hořeňovský, Pirkl a Řehák, kteří nás dostali do luxusního vedení 4:0. Ve druhé třetině domácí nejdříve snížili, ale čtyřbrankové vedení jsme si vzali zpět zásluhou Filipa. Tento gól se nakonec ukázal jako rozhodující, i když jen málokdo čekal, že se tak může stát. Na hřišti jsme byli sice lepším týmem, ale vedení o 4 branky nás na chvíli uspalo, domácím vyšlo 2x po sobě vhazování v našem pásmu, z kterého dokázali snížit na rozdíl 2 branek, to vše během 15 vteřin a byli zpět ve hře. Najednou jich bylo plně hřiště a měli jsme co dělat, abychom si vedení udrželi. Málem jsme pykali za naše zbytečné chyby ještě víc, když po jedné z nich domácím vyšel brejk, který sice nebyl proměněn, ale jen za cenu faulu a rozhodčí správně nařídil trestné střílení. To ale s ledovým klidem vychytal skvěle chytající Kaván. Bohužel za nedlouho přišla další chyba, zde domácí už trestali a snížili na rozdíl jediného gólu. 4 minuty před koncem se tlak domácích mohl ještě zvýšit, jelikož jsme předvedli, trochu nešťastně, faul, který rozhodčí kvalifikoval 5+OK a už jsme mohli jen doufat, že oslabení zvládneme a Kaván vše pochytá. To se také povedlo, nejen, že jsme domácí téměř nepustili z jejich vlastního pásma, kde po sérii několika faulů rozhodčí nakonec zvedl ruku a dohrávalo se ve 4 na obou stranách. Vedení jsme si už nenechali vzít a mohli jsme po třetí za sebou zvedat ruce s pohárem. VÍTEJ ZLATÝ HATTRICKU!!!!!“

Sestava a branky Chrudimi (sobota): Kaván (Novelinka P.) - Bobek, Pecina, Hladík, Pirkl, Vágner, Mouric - Dyntar, Seidler (1+0), Novelinka L. (0+1), Trojek (2+1), Řehák, Žáček, Hořeňovský (0+1), Filip (2+0)

Sestava a branky Chrudimi (neděle): Kaván (Novelinka P.) - Bobek, Hladík, Mouric, Bulva, Vágner, Vala, Pecina (0+1) - Trojek (0+1), Seidler (1+0), Novelinka L., Dyntar, Řehák (1+1), Pirkl (1+1), Filip (1+1), Solnický, Hořeňovský (1+1), Gabriel, Žáček

Fotografie z utkání (autor Tomáš Straka):

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

Nejlepší střelec základní části KHbL –

Roman Seidler (HBC Jokerit Chrudim):

Co pro Vás znamená, že jste získal individuální cenu jako nejlepší střelec základní části KHbL? „Individuální cena to už je jen taková třešinka na dortu, tohle bych určitě nebral jako individuální cenu, celý tým mi v tom pomáhá celou sezónu a že mě to tam občas spadne, tak je to odměna za tu dřinu.“

Jste spokojen s letošní sezonou, která skončila ziskem mistrovského poháru? „Letošní sezóna byla naprosto nádherná, jako vítězové základní části jsme šli do play off s pokorou, jelikož už jsme párkrát takhle základní část vyhráli, ale v play off jsme nedopadli dobře... ale na druhou stranu je fakt, že zlatý hattrick, co se nám letos povedl, je neuvěřitelný zážitek a děkuju celému týmu, že jsem mohl být u toho.“

Jaké teď budou Vaše ambice do nové sezony? Pokusíte se zopakovat letošní úspěch? „To je teď těžké říct, musíme si sednout s klukama, jestli vůbec budeme dál pokračovat, ale jestli nastoupíme, tak to budeme chtít vyhrát i počtvrté v řadě, to je naprosto jasné.“

Nejlepší brankář základní části KHbL –

Petr Novelinka (HBC Jokerit Chrudim):

Co pro Vás znamená, že jste získal individuální cenu jako nejlepší brankář základní části soutěže KHbL? „Za získané ocenění jsem samozřejmě rád a velice si ho cením. Je to zásluha celého týmu, takže bych chtěl klukům poděkovat, protože bez nich by to prostě nešlo.“

Jste spokojen s letošní sezonou, která skončila ziskem Mistrovského poháru? „Tak určitě jsem s letošní sezónou spokojen, povedlo se nám splnit náš cíl, který jsme si dali a to dovršit „zlatý hattrick". Základní část jsme chtěli zakončit co nejvýše, abychom začínali play off na domácím hřišti, což se nakonec povedlo, když jsme zvládli v posledním kole souboj o čelo tabulky s Chlumcem. Cesta za titulem v play off nebyla vůbec jednoduchá a jsme rádi, že se nám podařilo dojít pro vytoužený třetí titul v řadě.“

Jaké teď budou Vaše ambice do nové sezony? Pokusíte se zopakovat letošní úspěch? „V nové sezóně se chceme hokejbalem bavit jak doposud, předvádět kvalitní, vyrovnané výkony a postoupit z co nejlepší pozice do vyřazovací části. Play off je pak jiná soutěž, kde se může stát cokoliv. Věřím, že pokud se podaří udržet stávající kádr, tak určitě bez šance v příští sezóně nejsme.“