4.turnaj ???,      8.5.2018

2200190661/2010

Pravidelná otevírací doba:

ČTVRTEK 16:00 - 19:00

Od 12. 4. 2018 bude matrika otevřená jen od 16:00 do 17:30, nebo po telefonické domluvě s Janou Nekolovou!

» 09:15 | Ježci HM-Svítkov Stars
» 09:30 | Sršni Svitavy-Autosklo PCE "bílí"
» 10:15 | SK Jihlava-Ježci HM
» 10:30 | Polička-Autosklo PCE "bílí"
» 11:00 | Svítkov Stars-Autosklo PCE "modří"
» 14:30 | -
HBC Jokerit Chrudim (foto: Patrik Ticháček)

Chrudim se stala vítězem základní části soutěže KHbL

Jana Nekolová | 16.04.2018 18:15:35 | 497x

KHbL – V neděli se odehrálo poslední kolo základní části soutěže krajské hokejbalové ligy, kde Splašenky ve vyrovnaném zápase, ve kterém napadalo hodně gólů na obou stranách, nakonec rezervě Ježků podlehly. To chrudimští Žolíci se doma s chlumeckými Vrtačkami vůbec nepárali a nadělili jim postupně sedm gólů. Opatovice předvedly v Polabinách proti domácím Autosklářům pěkný výkon a už se těší na svoji historicky první účast v playoff. Prachovicím se podařilo vyhrát v nájezdech nad Deltou, ale moc radosti jim to neudělalo, protože v playoff narazí na nepříjemného soupeře z Chlumce, kterému se chtěly vyhnout.

SK HBC Splašené Hole Pardubice vs. Ježci Heřmanův Městec B 5:6 (1:2,3:2,1:2)

Splašenky ve vyrovnaném zápase, ve kterém napadalo hodně gólů na obou stranách, nakonec rezervě Ježků podlehly.  „Hodnotí se mi to velice těžko. V zápase jsme hráli nad své poměry, většinu utkání vyrovnaně se soupeřem. Největší rozdíl mezi námi a Ježky bylo, že když jsme vedli 4:2, tak hráči Ježků přemýšleli, jak se dostat zpátky na koně, zatímco ty naši podrobovali každé rozhodnutí sudích pečlivé analýze. Sráželi nás hloupé fauly, rozčilování se nad výkony rozhodčích, takhle nikdy žádný slušný výsledek neuhrajeme a maximálně si uřízneme ostudu,“ zhodnotil zápas Lukáš Zitka.

Fotografie z utkání (autor Jana Nekolová):

HBC Jokerit Chrudim vs. HbC Chlumec nad Cidlinou B 7:0 (1:0,3:0,3:0)

Chrudimští Žolíci se doma s chlumeckými Vrtačkami vůbec nepárali a nadělili jim postupně sedm gólů. Zakončili tak základní část soutěže v čele tabulky a v playoff se tak utkají s posledními Opatovicemi.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C vs. HBC Opatovice nad Labem 4:2 (1:0,2:2,1:0)

Autoskláři doma sice nad Opatovicemi vyhráli, ale nebyl to jejich úplně povedený zápas. „Do zápasu, který měl přímo určit naše postavení po základní části, jsme vstoupili dost vlažně a bez chuti. Opatovice se nikam moc nehnaly a spíš vyčkávaly, a tak se na první branku, i přes několik našich šancí, čekalo až do konce první třetiny. Z dorážky po buly se prosadil, na netradičním postu hrající, Špaček - 1:0. V druhé třetině se nám podařilo využit nabídnou přesilovku 5 na 3 zásluhou souhry Kubáta se Svobodou ml., a po 30 vteřinách přidal třetí branku střelou od modré Kopáč. Skóre ale Opatovice nepoložilo a v následné hře 4 na 4 dokázaly udělat totéž, během 31 vteřin snížily na rozdíl jediné branky. Druhá část nepřinesla moc pohledný hokejbal, velká řada vyloučení na obou stranách hru spíše degradovala a k aktivnějšímu hokejbalu jsme se vrátili až v třetí části. V čase 38:05 uklidnil domácí hráče Korel, když si doběhl nahozený míček a pak mu jen stačilo vyhnout se z branky vyběhnuvšímu Sedmákovi - 4:2. V poslední části nás také podržel několika pěknými zákroky gólman Škoda. Celkově to ale nebyl úplně povedený zápas, jako bychom hráli spíš o 9. místo,“ komentoval průběh zápasu Petr Špaček.

Sestava Autoskla: Škoda - Kaša, Kopáč, Svoboda, Svoboda ml., Kubík - Jirák, Korel, Matějovský - Šváb, Bureš, Choutka - Špaček, Kopsa, Kubát

Branky Autoskla: 15. Špaček (Kopsa), 19. Svoboda ml. (Kubát, Svoboda), 19. Kopáč, 39. Korel (Jirák, Svoboda ml.)

Opatovice předvedly v Polabinách proti domácím Autosklářům pěkný výkon a už se těší na svoji historicky první účast v playoff. „Na poslední zápas základní části jsme vyrazili do Polabin na hřiště místního Autoskla. Zápas to byl dle mého názoru vyrovnaný a dokázali jsme kluky z Autoskla pěkně potrápit. Domácí vedli 3:0 a potom během pár minut udeřil náš Pitor a Motyčka, který propálil z mezikruží vše, co mu stálo v cestě. Sahali jsme po vyrovnání, ale bohužel přišel gól do naší sítě a to byl rozhodující moment zápasu. Tlak jsme si ještě dokázali vytvořit, ale branku jsme bohužel nedali. Musím celý tým pochválit! Je vidět, že se herně zvedáme a dokážeme hrát vyrovnané zápasy proti týmům z nejvyšších pater tabulky. Gratuluji Autosklu k výhře a děkuji za pěkný zápas. Vzhůru do Play Off!,“ popsal zápas Filip Kopa.

Delta Pardubice vs. SK Prachovice 2:3ss (1:1,0:0,1:1-0:1)

Ani sváteční střelci nepomohli Deltě k výhře v nájezdech a tak se musela smířit jen s jedním bodem, který ji zajistil třetí místo v tabulce po základní části soutěže. „Utkání jsme začali báječně a hned v první minutě jsme se ujali vedení. Bohužel pro nás to bylo skoro vše, co se nám v utkání povedlo. Prachovičtí se záhy rozehráli k dobrému výkonu a převážnou část zápasu udávali tempo. Ke zlepšení naší hry nepomohl ani timeout, ani stažení sestavy na 2 pětky. Hosté byli i nadále viditelně lepší a jen díky jejich střelecké smůle byly na ukazateli skóre po třetí třetině dvě dvojky. Vybojovaný bodík nám zajistil třetí místo po základní části. V nájezdové loterii jsme postavili sváteční střelce a bohužel nikdo z nich nedokázal najít recept na hostujícího gólmana,“ shrnul průběh zápasu Jaroslav Nečas.

Sestava Delty: Vostřák - Shejbal, Hrnčíř - Kopecký, Macháček - Riedel, Novotný 2 - Šováň - Maixner, Novotný, Švihlík - Filip, Černický, Bonaventura - Bílek, Heller, Jurga - Michal, Borovec

Branky Delty: Novotný 2

Prachovice zvítězily v nájezdech nad domácí Deltou, což jim udělalo jen částečnou radost, neboť se chtěly vyhnout v playoff Chlumci a to se jim nepodařilo. „1. minutě první třetiny inkasovali Prachovice branku. Netrvalo dlouho a v 6. minutě skóroval zkušený střelec Tomáš Čep, který dostal přihrávku od Václava Dvořáka. Ve druhé třetině se mohli Prachovice ujmout vedení. Střela Petra Dolejše zavítala do branky, ale branka uznaná nebyla. Třetí třetina byla obohacena trestným střílením hostů. Bohužel Tomáš Čep neproměnil. V 9. minutě se domácí tým dostal do vedení. Po 4. minutách bylo ale srovnáno. Tu vstřelil Ondřej Hruban po přihrávce od Václava Dvořáka. Po nájezdech bylo ale rozhodnuto! Martin Hájek si doslova počkal na reakci brankáře. „Byl to super zápas“, vysvětlil k zápasu za celý tým Martin Kolář.